Estheticon.pl

Dr n. med. Lubomir Lembas jest ekspertem zabiegu Korekcja nosa na portalu Estheticon.pl.

Co to jest Happy Lift?

 1. Nici Happy Lift to wchłanialne nitki chirurgiczne, które na swojej powierzchni mają drobne haczyki. Nici wchłaniają się samoistnie przez okres około 10 miesięcy.
 2. Zabieg Happy Lift to małoinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na  założeniu do tkanki podskórnej nici Happy Lift.
 3. Celem zabiegu Happy Lift jest mechaniczne uniesienie tkanek na niciach oraz stymulacja produkcji własnego kolagenu w tkance podskórnej. Przewlekła stymulacja do produkcji kolagenu wynika z mechanicznej stymulacji fibroblastów przez haczyki oraz ze stymulacji fibroblastów uwalnianym z nici kwasem polimlekowym.
 4. Zabieg Happy Lift jest jednym z wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest zmniejszenie lub opóźnienie zewnętrznych cech starzenia się. Może też służyć do korekty nabytych zniekształceń pochorobowych lub pourazowych.

Idealni kandydaci to tacy, u których uzyskuje się najlepsze wyniki zabiegu z zastosowaniem nici Happy Lift:

 1. Wiek 35-45 lat
 2. Młodsi w celu likwidacji niekorzystnych estetycznie cech
 3. Starsi kalendarzowo ale gdy biologicznie są młodsi
 4. Po wcześniej wykonanym liftingu

Zalecenia przed zabiegiem (takiej jak przed każdym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej)- zmniejszają ryzyko obrzęku zasinień i powikłań:

 1. 7 dni przed preparaty Arniki lub z witaminą K
 2. 14 dni przed odstawić Aspirynę i inne leki zmniejszające krzepliwość krwi
 3. 2 dni przed i 7 po Heviran 2x 800 mg p.o. gdy dodatnie wywiady w kierunku opryszczki
 4. Witamina C i K p.o. u pacjentów z kruchością naczyń
 5. Ograniczenie palenia i picia kawy
 6. Warunek niezbędny – dobry ogólny stan zdrowia fizycznego i psychicznego

Zalecenia po zabiegu Happy Lift (stosowanie się do zaleceń zmniejsza ryzyko powikłań i zwiększa efektywność zabiegu):

 1. Przez 7 dni po zabiegu antybiotyk p.o. (do czasu, gdy część nitki wystaje przez nakłucie skóry)
 2. 4 dni po zabiegu leki przeciwzapalne, które zmniejszą obrzęk i ograniczą ból (np. ogólnie dostępny Ibuprom)
 3. 4 dni całkowite unikanie ruchów mimicznych
 4. 4 dni spanie na plecach z lekko uniesioną głową
 5. 4 tygodnie nie dotykać miejsca zabiegu
 6. 4 tygodnie nie chodzić do dentysty
 7. Po 3 tygodniach delikatny fitness
 8. Po 3 miesiącach intensywny fitness

Inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej:

 1. Laser, Fale radiowe, Kwas hialuronowy, Przeszczep tłuszczu wskazany przed lub 8 miesięcy po Happy Lift.
 2. Toksyna botulinowa wskazana na 3 tygodnie przed Happy Lift na czoło i na szyję

Nieuniknione następstwa zabiegu Happy Lift:

 1. Ogólnie pojęty ból/ cierpienie. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.  Ból związany jest głównie z nakłuciami skóry w trakcie znieczulenia. Po zabiegu jest przejściowa tkliwość tkanek w okolicy wprowadzonych nici (tkliwość to dyskomfort w momencie dotykania lub uciskania tkanek). Może po zabiegu wystąpić krótkotrwały ból w czasie nasilonych ruchów mimicznych (drażnienie tkanek przez haczyki).
 2. Zawsze po zabiegu dochodzi do obrzęku i zasinień, których nasilenie jest indywidualne dla każdego pacjentka. Objawy te znikają samoistnie w ciągu 7-14 dni.
 3. W miejscu wprowadzenia nici przejściowo tkanki mogą układać się nieregularnie (drobne nierówności, zagłębienia), co jest wynikiem obrzęku i celowej nadmiernej korekcji.
 4. Nici Happy Lift mają inną strukturę niż struktura własnych tkanek i dlatego mogą być wyczuwalne przez skórę.

Potencjalne powikłania po zabiegu Happy Lift:

 1. Krwiak – to nagromadzenie się zbiornika krwi w tkance podskórnej w okolicy założonej nici. Może się wchłonąć samoistnie. Może wymagać nakłucia lub drenażu.
 2. Infekcja – każdy zabieg z nakłuciem skóry może być związany z penetracją bakterii do tkanek poprzez nakłucie i może spowodować infekcję. W celu ograniczenia tego ryzyka należy przyjąć profilaktycznie antybiotyk.
 3. Nici Happy Lift mają inną strukturę niż struktura własnych tkanek i dlatego mogą być wyczuwalne przez skórę, a czasami mogą być nawet widoczne. Nici są wchłanialne, a więc powikłanie takie zawsze jest przejściowe. Bywają przypadki, że koniec nici przebije się przez wykonane wcześniej nakłucie skóry. Wymaga to wtedy skrócenia nici. Czasami w miejscu nakłucia skóry (miejsce wprowadzenia nici) jest przejściowe zagłębienie.
 4. Podobnie jak w innych zabiegach z medycyny estetycznej zabieg może spowodować zbyt małą korekcję lub zbyt dużą korekcję.
 5. Ocena wyniku zabiegu jest subiektywna i może wystąpić niezadowolenie  z wyniku zabiegu z zastosowaniem nici Happy Lift
 6. Każda ingerencja z naruszeniem ciągłości skóry związana jest z ryzykiem uszkodzenia struktur anatomicznych leżących pod skórą (naczyń, nerwów), co może spowodować zaburzenie funkcji tych struktur anatomicznych (uszkodzenie naczynia krwiak, uszkodzenie nerwu zaburzenia czucia lub ruchu).

Copyright 2013 by    E-sites group & Other Media.    All rights reserved.